XIV Powiatowy Konkurs "Polska w Unii Europejskiej"

XIV Powiatowy Konkurs

na Prezentację Multimedialną

"Polska w Unii Europejskiej"

Patronat Honorowy:

Radny Powiatu Zawierciańskiego

Jarosław Kleszczewski



Tematy konkursu:

  1. Polacy w walce o wolność i demokrację w Europie na przestrzeni od XVII do XX wieku.
  2. Brexit - potencjalne konsekwencje i obawy.
  3. Narodowe tradycje wielkanocne w krajach Unii Europejskiej.

Wyniki konkursu:

W finale Konkursu uczniowie dokonali prezentacji swoich prac multimedialnych przygotowanych na etapie szkolnym. W wyniku oceny przez Jury Konkursu otrzymali oni następującą łączną ilość punktów (max=105 pkt):

  1. Natalia Matyszczyk - Gimnazjum im. ks. T. Jarmundowicza w Szczekocinach - 104,0 pkt
  2. Karolina Banaś - Szkoła Podstawowa w Kroczycach - 94,0 pkt
  3. Karol Węgorek - Zespół Szkół im. Wespazjana Kochowskiego w Goleniowach - 87,0 pkt
  4. Sandra Skwarek - Szkoła Podstawowa w Kroczycach - 86,0 pkt
  5. Dagmara Witas - Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Pradłach - 59,0 pkt
  6. Weronika Kłek - Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Żarnowcu - 86,0 pkt
  7. Paulina Sikora - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Irządzach - 85,0 pkt
  8. Karolina Gardas - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Irządzach - 84,0 pkt
  9. Anna Dziuba - Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Żarnowcu - 82,0 pkt
  10. Wiktoria Żmuda - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Irządzach - 79,0 pkt
  11. Weronika Bratoń - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Irządzach - 75,0 pkt
  12. Norbert Stefański - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Irządzach - 75,0 pkt
  13. Julia Mazur - Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Pradłach - 74,0 pkt
  14. Brajan Kostecki - Zespół Szkół im. Wespazjana Kochowskiego w Goleniowach - 73,0 pkt
  15. Anna Koper - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach - 72,0 pkt
  16. Julia Jaros - Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Pradłach - 70,0 pkt
  17. Elena Kawałek - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach - 67,0 pkt
  18. Dawid Dajer - Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Pradłach - 59,0 pkt
  19. Katarzyna Orlińska - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach - 58,0 pkt
  20. Alicja Siewiorek - Szkoła Podstawowa w Kroczycach - 0,0 pkt - nieobecna
  21. Daria Gabała - Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Żarnowcu - 0,0 pkt - nieobecna
  22. Sylwia Świątek - Gimnazjum im. ks. T. Jarmundowicza w Szczekocinach - 0,0 pkt - nieobecna
  23. Patryk Piśkiewicz - Gimnazjum im. ks. T. Jarmundowicza w Szczekocinach - 0,0 pkt - nieobecny
  24. Aleksandra Klimas - Szkoła Podstawowa w Kroczycach - 0,0 pkt - nieobecna
  25. Katarzyna Dobrowolska - Szkoła Podstawowa w Kroczycach - 0,0 pkt - nieobecna

Przewodniczący Jury - Pani Agata Piaszczyk - pielęgniarka, przedstawicielka Pana Jarosława Kleszczewskiego,
Skład Jury: Jerzy Piaszczyk - prezes FIM, instruktor MGOKiS w Szczekocinach, Pani Dorota Zachacz - pedagog szkolny, opiekunowie uczniów: Pani Marzena Krzemińska (Irządze), Pani Łucja Grabowska (Żarnowiec), Pani Beata Grabowska (Pradła), Aneta Grabowska (Kroczyce), Pan Janusz Fatyga (SP1 Szczekociny)


Uwaga!

Organizator zakwalifikował wszystkich uczniów, którzy zgłosili się w terminie półfinału (19 osób), do finału konkursu bez konieczności zaliczania testu przewidzianego regulaminem.

Termin półfinału i finału:

11 CZERWCA 2019 roku, godz. 1000 (wtorek)

Aktualny harmonogram

  1. do 25 maja 2019r. - rozstrzygnięcie etapu szkolnego,
  2. do 28 maja 2019r. - przekazanie do Organizatora protokołów z etapu szkolnego wraz z pracami uczestników zakwalifikowanych do półfinału,
  3. do 3 czerwca 2019r. - przekazanie do szkół informacji o półfinalistach zakwalifikowanych do II etapu,
  4. 11 czerwca 2019r. - wyłonienie finalistów przy pomocy przeprowadzonego testu z wiedzy z zakresu tematyki konkursu,
  5. 11 czerwca 2019r. - wyłonienie laureatów - osób, które najlepiej przedstawią prezentację stworzoną przez siebie w I etapie konkursu.

Nagrody główne

Sponsorowane nagrody przez firmy:




Zakwalifikowani uczniowie do udziału w półfinale konkursu

  1. Zespół Szkół im. Wespazjana Kochowskiego w Goleniowach
    Nauczyciel - opiekun: mgr Janusz Fatyga
    1. Karol Węgorek, kl. VII Tradycje wielkanocne w krajach należących do Unii Europejskiej
    2. Brajan Kostecki, kl. VIII Tradycje wielkanocne w krajach należących do Unii Europejskiej

  2. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Irządzach
    Nauczyciel - opiekun: mgr Marzena Krzemińska
    1. Karolina Gardas kl. Polacy w walce o wolność i demokrację w Europie na przestrzeni od XVII do XX wieku
    2. Weronika Bratoń, kl. Zwyczaje wielkanocne
    3. Paulina Sikora, kl. Brexit - potencjalne konsekwencje i obawy

  3. Szkoła Podstawowa w Kroczycach
    Nauczyciel - opiekun: mgr Aneta Grabowska
    1. Karolina Banaś, kl. IIIa Brexit - potencjalne konsekwencje i obawy
    2. Sandra Skwarek, kl. IIIa Tradycje wielkanocne w krajach należących do Unii Europejskiej
    3. Alicja Siewiorek, kl. VIIIb Brexit - potencjalne konsekwencje i obawy

  4. Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Pradłach
    Nauczyciel - opiekun: mgr Beata Grabowska
    1. Julia Jaros , kl. Narodowe tradycje wielkanocne w krajach Unii Europejskiej
    2. Dagmara Witas , kl. Narodowe tradycje wielkanocne w krajach Unii Europejskiej
    3. Julia Mazur , kl. Narodowe tradycje wielkanocne w krajach Unii Europejskiej

  5. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach
    Nauczyciel - opiekun: mgr Janusz Fatyga
    1. Anna Koper , kl. VII Brexit - potencjalne konsekwencje i obawy
  6. Nauczyciel - opiekun: mgr Wojciech Bajor
    1. Elena Kawałek , kl. VIIIb Brexit - potencjalne konsekwencje i obawy
    2. Katarzyna Orlińska , kl. VIIIa Narodowe tradycje wielkanocne w krajach Unii Europejskiej

  7. Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Żarnowcu
    Nauczyciel - opiekun: mgr Łucja Grabowska
    1. Weronika Kłek, kl. III b, Narodowe tradycje wielkanocne w krajach Unii Europejskiej
    2. Daria Gabała, kl. VIII b, Tradycje wielkanocne w krajach europejskich
    3. Anna Dziuba, kl. III a, Narodowe tradycje wielkanocne w krajach Unii Europejskiej

  8. Gimnazjum im. ks. Tadeusza Jarmundowicza w Szczekocinach
    Nauczyciel - opiekun: mgr inż. Zbigniew Hermanowicz
    1. Sylwia Świątek, kl. III a, Narodowe tradycje wielkanocne w krajach Unii Europejskiej
    2. Patryk Piśkiewicz, kl. III a, Polacy w walce o wolność i demokrację w Europie na przestrzeni od XVII do XX wieku
    3. Natalia Matyszczyk, kl. III a, Polacy w walce o wolność i demokrację w Europie na przestrzeni od XVII do XX wieku


Uczniowie rezerwowi

  1. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Irządzach
    Nauczyciel - opiekun: mgr Marzena Krzemińska
    1. Wiktoria Żmuda, (rezerwowy), kl. , Narodowe tradycje wielkanocne w krajach Unii Europejskiej
    2. Norbert Stefański,(rezerwowy), kl. , Narodowe tradycje wielkanocne w krajach Unii Europejskiej

  2. Szkoła Podstawowa w Kroczycach
    Nauczyciel - opiekun: mgr Aneta Grabowska
    1. Aleksandra Klimas, (rezerwowy), kl. VIII b, Brexit - potencjalne konsekwencje i obawy
    2. Katarzyna Dobrowolska,(rezerwowy), kl. , Brexit - potencjalne konsekwencje i obawy

  3. Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Pradłach
    Nauczyciel - opiekun: mgr Beata Grabowska
    1. Dawid Dajer, (rezerwowy), kl. , Narodowe tradycje wielkanocne w krajach Unii Europejskiej


Firmy wspomagające konkurs:



Stronę odwiedzono

razy

Program
"Gramy razem"


www.mks.dabrowa.pl






Dzisiaj imieniny:

Alfreda, Izydora, Zoriny


Samorząd_Uczniowski
Wolontariat
Rada Rodziców
kl 2a 2014/15
kl 2c 2013/14
Przerobione pytania
Kl.3b r.2010/11
Kl.3c 2010/11
Kl.3a r.2009/10
Kl.3b r.2009/10
Kl.3c r.2009/10
Kl.3a r.2008/9
Kl.3b r.2008/9
Kl.3b r.2006/7
Kl.3c r.2006/7
Cyberprzemoc
Zachowaj zdrowy ...
Moje miejsce ...
Mapa pogody


Pogoda dziś:

oraz na najbliższe 6 dni po kliknięciu

|Strona domowa|Dyrekcja|Nauczyciele|Historia|O Patronie|Projekt PATRON|Uroczystosc nadania imienia|Osiagniecia "naukowe"||Osiagniecia sportowe||Program wychowawczy||Regulamin Konkursu||I Konkurs o UE||Mecz Polska-Brazylia||Uczniowie||I Pow. Konkurs o UE||Lata dwudzieste||Plany zajec||Primus Inter Pares||Program Profilaktyki||Lata dwudzieste, lata trzydzieste ||Podreczniki||Ewaluacja zewnetrzna||Pola Nadziei ||95 rocznica | Pomoc ON LINE |Odswiez|Ustaw jako strone startowa|
 Gimnazjum w Szczekocinach ON LINE, Copyright © by Zbigniew Hermanowicz, 2005
wykorzystanie materialw zamieszczonych na stronie bez zgody Webmastera zabronione